Karınca İlaçlama | İstanbul İlaçlama

karinca-ilaclama-hizmetiKarıncalar konusunu çocukluğumuzdan bu yana hem oynadığımız birer canlı oyuncak veya küçücük bünyeleriyle taşıdıkları o koskoca yükleri ile bizler için ibretlik bir konu olmuştur. Fakat karıncalar her ne kadar zararsız gibi dursalar ve bilinselerde ısırdıkları noktalarda alerjiye ve kızarıklığa, gezdiği dolandığı besinlere de ayaklarında taşıdıkları pis mikroorganizmaları yaymaları nedeniyle de zararlı birer canlıdırlar.

Karınca yapıları itibari ile koloni halinde yaşayan ingilizcede formicidae olarak adlandırılan canlılardır. Eğer evlerimizde, iş yerlerimizde bir tane tek başına karınca gördüğünüzde bilin ki toplu yaşama özelliklerinden dolayı o bölge binlerce karınca vardır. O karınca tek başına ya yiyecek keşfine çıkmıştır ya da yön belirleme için gideceği yere işaret bırakıyordur.

Görülen o ki bu küçük şirin canlıların başka bir özelliği de yaz aylarında yuvalarına yiyecek götürebilmek adına devamlı koşuşturma içinde olmaları ve sahip oldukları mikrobu daha çok alana yaymalarına sebebiyet vermektedir. Bu canlılar her türlü ortama kolaylıkla uyum sağladıklarından dolayı istanbul-karinca-ilaclama-firmasionlardan kurtulmanın en etkili yolu profesyonel karınca ilaçlama yöntemidir.

Nasıl bizler düzenli bir orduya sahip isek karıncalarda kendi aralarında koloni şekilde yaşadıklarından düzenli ordu kurmuşlardır. Bu durum tabiki iç güdüsel ALLAH c.c tarafından onlara kodlansa da bu özelliklerinden dolayı dışarıdan gelebilecek zararlara karşı kendilerini koruyabilmektedirler. Ayrıca karıncalar arılar gibi dişilerine önem vermektedirler. Dişi karınca genelde kanatlı olup yuva yapma işlemlerinde kanatlarını kullanmaktadırlar. Erkek karıncalar ise yuvaya dışarıdan erzak taşıdıkları gibi yetiştirdikleri mantarlar sayesinde ilkel tarım da yapmaktadırlar.

Karıncalar mantar yetiştirme işlerinden dolayı ilk tarım işlemini yaptığını biliyormuydunuz ?

Karıncalar çok büyük zararları olmamakla birlikte çok olmaları ve taşıdıkları mikrobu etrafa taşımalarından dolayı onlarla mücadele etmek gerekmektedir. Karıncalar ile sıvı ilaç kullanarak kesin çözümlü mücadele edilebildiği gibi giriş çıkış yaptıkları çatlakları da kapatarak onların ortamlara çıkışı engellenmelidir.

karinca-50-kat-tasima-hikmetiKarınca ilaçlama yöntemi olarak ise toz besinler yuvalarına bırakılarak karıncaların o besinleri yuvalarına götürmeleri sağlanır böylece o gıdadan yiyen karıncaların hepsi ölür bu da firmamız bünyesinde sunduğumuz  hizmetimizden birtanesidir.

Karıncalar kendi ağırlıklarının 40-60 katı ağırlık taşıyabildiğini biliyor muydunuz ?

İnternette arayış içerisinde olan bayan kardeşlerimizin form sitelerinde karınca ile kesin çözüm gibi konuları okuyarak yuvalarına deterjan dökerek onların başka bir bölgeye yeni bir delik açmalarını sağladığını da söylemek bu işin uzmanları olarak onları bu konuda uyarmak boynumuzun borcudur.

Çünkü karınca ilaçlama diğer ilaçlama hizmetleri gibi mutlaka bu işin erbabı kişilerce yapılmalı ve doğru işlemler aşama aşama uygulanarak kesin çözümler alınmalıdır.

Düşünün ki gıda üretimi yapan yerde bir karıncanın o gıdanın içerisine düştüğünü ve o besini yiyecek kişinin de o karınca ile karşılaştığını…. Bu durum hem imajınızın kötü anlamda bozulmasına hem de o müşterinin yemek üzerine kafasında kurguladığı o hayale yazık olacaktır. Bu nedenleri düşündüğünüzde özellikle gıda üreticilerin kesin çözüm için vatan gurup karınca ilaçlama hizmetini almaları gereklidir.

Call Now ButtonBöcek İlaçlama - Hemen Ara.!