Salyangoz İlaçlama | İstanbul İlaçlama

salyangoz-ilaclama-hizmetiSalyangozlar sahip oldukları iki gözleri ile beslenme ihtiyaçlarına karınlarıyla sürünerek giderler. yapıları diğer haşerelerden tamamen farklı gelişmiş bir haşeredir. Karın tarafında yassı ve iyi gelişmiş sürünme sistemleri ile hareket sağlar.

Görme, koku alma, dokunma duyuları antenlerinde olup, tad ve koku alma duyusu ortaktır. kulakları duymamaktadır bu ihtiyaçlarını görme ve koku alma yetenekleriyle hallederler.

Bir gün mevsimlerden ilk bahat olduğunu ve bugün olan zamandan 5 10 yıl öncesine kadar gittiğimde bahçemizin yüzeyinin beyaz bir sıvı ile kaplı olduğunu görürüz. Aradan geçen zaman sonra o izleri takip ettiğinizde göreceksiniz ki bir salyangoz sürünerek ilerlemeye devam etmektedir.

Salyangozlar ilk baharda ve son baharda daha çok beslenmek için kabuklarından dışarı çıkarak beslenmektedirler. Fakat aşırı sıcaklık veya aşırı soğukluk durumlarında kabuğunu terketmemektedirler.

İşitme duyusu körelmiştir. Salyangozun yaşamının büyük bir kısmı kabuğunun içinde uyku halinde geçer. Altı aylık kış süresince ve yazın kurak günlerinde kabuğundan dışarı çıkmaz. Ancak yağmurlu ve çiğli gecelerde beslenmek üzere kabuğundan çıkıp gezer.

Salyangoz tabiatı gereği yağmurlu dönemlerde beslenmeye çıkarak aşırı şekilde ot yiyerek fazla artan besini depo sistemleri ile depo etmektedirler. Salyangoz mücadelesi için bu kadar onlar hakkında bilgi sahibi olan salyangoz ilaçlam hizmeti için istanbul ilaçlama firmamızı tercih etmelisiniz.

Salyangozlar ile mücadele için 2 önemli müdahele yapılmalıdır. Bunlardan bir tanesi kültürel önlemler, ikincisi ise kimyasal müdaheledir. Bunlar içinde mutlaka salyangoz ilaçlama firmamızı aramalısınız.

Salyangozların kimyasal mücadelesinde zehirli yemler kullanılır. İlaçlama akşam üzeri salyangozların zararlı olduğu alanlara 2 mt. ara ile uygulanmalıdır.

Call Now ButtonBöcek İlaçlama - Hemen Ara.!