Tespih Böceği İlaçlama | İstanbul İlaçlama

tespih-bocegi-ilaclamaTespih böceği kırkayaklar gibi  çok ayaklı küçük haşereciklerdir. Küçük çocukların bakmışsınız ki ellerine anne baba bak top böceği diyerek koşup bir kaç cm’lik böceği elleriyle taşıyabilmektedirler.

Tespih böceği ortalama 1-3 cm kadar boyutları olmakla birlikte karşılaştığı tehlikelerde hemen kendini yuvarlayarak tespih tanesi halini aldığı için tespih böceği denilmiştir.

Tespih böceklerine etrafımızda da top böceği denilebilmektedir. Bu böcek türüne elinizi sürdüğünüzde ve herhangi bir obje ile temasınızda göreceksiniz ki hemen kabuğunu yuvarlamaktadırlar. Bağlı olduğu türe göre farklı ölçüler ve renklerde olabilmektedirler.

Tespih böceklerinin derileri yarasalar gibi incee ve yumuşaktır. Bütün cinslerinin baş kısmında 1 çift adet antenlere sahiptirler.

Tespih böcekleri, veya top böcekleri diye adlandırılan bu böcek türü ekseriyetle pis, nemli, rutubetli ortamları yaşam alanı seçerler. Evlerin dip bucak dediğimiz detaylarında, kapı ve pencereleri komple yenilediğimizde ortalığa dağılan böcekler tespih böcekleridir.

Call Now ButtonBöcek İlaçlama - Hemen Ara.!