Çiyan İlaçlama | İstanbul İlaçlama

ciyan-ilaclama-hizmetiÇiyanlar zehirli haşere grubundan olan canlılardır. Kırkayak haşeresi ile fiziki açıdan benzerlik gösterir. Ancak çiyanlar zehirli olma özelliği ile kırkayaktan daha tehlikeli bir canlıdır. Bu sebeple yaşam alanlarında görülen çiyanlar ihmal edilmemeli, mutlaka çiyan ilaçlama yaptırılmalıdır.

Çiyanlar uzun vücutları olan ve hızlı hareket eden haşere türüdür.. Genellikle geceleri gün yüzüne çıkan çiyanlar hızlı olmaları sayesinde insanlar tarafından kolayca yerleri tespit edilememektedir.

Deride; kızarıklık, kaşıntı, yanma, şişme, kabarma, Bulantı, Kusma, Baş dönmesi, İştahsızlık gibi ters etkilerle karşılaştığınızda vucudunuzu bir çiyan ısırmış olabileceğini düşününüz.

Çiyan sokması durumunda bilinen yılan sokmaları gibi sokulan alanın üst kısmının sıkıca bağlanarak kanın akış alanı azaltılma ve diğer yerlere zehrin ulaşması engellenmelidir.

Çiyan ile mücadele için bilinen anenesel uygulamalar bir kenara bırakılarak Profesyonel Çiyan İlaçlama Hizmeti alınmalıdır.

Çiyanlar ile mücadele için en etkili çiyan ilaçlama maddesinin ne olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu sorunuza verebileceğimiz cevabımız ise çiyanlar için özel hazırlatılmış onların anotomik ve fizyolojik yapılarına uygun ilaçlar ile onlardan tamamen kurtulmanızı sağlıyoruz.

Çiyanlar direkt olarak insanlara saldıracak haşereler değildirler. Onlara yanlışlıkla basma esnasında, yuvalarına zarar verdiğinizde istem dışı korunmak amaçlı sizlere zarar verirler. Belli çeşitleri vardır ki sizlere ölümcül zararları dokunduğu gibi bazı çeşitleri de ölümcül zarar değilde deride ve ısırdıkları o bölgede çeşitli reaksiyonlara sebebiyet verirler.

Bu haşerelerin dirseğimize varan boyları olduğu gibi renk bakımından da çeşitli kırmızı ve kahverenginin varyasyonlarında olabilmektedirler. Ayak yapıları bakımından vucutlarının her bölmesinde bir çift ayak bulunmaktadır. Çiyanlar ayak bakımından kırkayaklara veya tırtıllara benzetilse de az da olsa bu yazımıza denk gelmiş kişilerce bu ayrım kolaylıkla yapılacaktır.

Çiyan ile mücadele etmek oldukça zordur. Çünkü onların yaşam alanlarında diğer canlıların varlığı düşünüldüğünde kaş yapayım derken göz çıkarma deyimini gerçekleştirmiş olabiliriz. Bahçeleri seven kaya altlarını seven çiyanları ilaçlama yaparken o bahçe alanında bulunan diğer bütün yaşam belirtilerini de yok edebilirsiniz. İşte asıl mesele burada başlar ve onların iyice hırçınlaşması, diğer canlı tabiatına verilen zarar gibi etkileri ortaya çıkarmaktadır.

Hemen bu tip heşereye denk geldiğinizde en yakın çiyan ilaçlama firması ile irtibata girerek kimsecikler zarar görmeden durumu kurtarabilirsiniz.

Dikkat

Çiyan ısırması sonrasında hemen en yakın hastaneye giderek ısırık konusunda doktorunuza bilgi vererek sorunun ne olduğunun net anlaşılmasına katkı sağlayınız. Bu tip sorun ile karşılaşmak istemiyorsanız  da hemen istanbul çiyan ilaçlama firmamızı arayarak %100 çözüme kavuşunuz.

Call Now ButtonBöcek İlaçlama - Hemen Ara.!