Kene İlaçlama | İstanbul İlaçlama

kene-ilaclama-hizmetiKene bir eklem bacaklı ailesine mensup kan ile beslenen bir haşeredir. Keneler eski yıllarda da var olmalarına karşılık bilinen pek bir sağlık sorunu şikayeti olduğu duyulmamıştır. Ne var ki son dönemlerde ortaya çıkan Kırım Kango Kanamalı ateşi hastalığının virüsünü taşımasından dolayı ısırdıkları yere bu hastalığı bulaştırdığı için zararlı ve ölümcül bir haşeredir.

Keneler genelde kedi köpek gibi doğada serbest bulunan hayvanların kanları ile beslenirken, piknik, gezi, av gibi etkinliklerde insanlara yapışarak beslenmeye çalışmaktadır. Bu beslenme eğer bir insan vucudunda bir yerde gerçekleşiyorsa kesinlikle keneyi el ile çıkarmaya çalışmamak gerekmektedir. Çünkü keneler sahip olduğu beslenme şekli gereği vucudumuzdaki damarları bulur ve orayı ısırarak emmeye başlar.

Eğer el ile çıkarmaya çalışırsak kenenin kafası kopar ve taşımış olduğu mikrobu kanımıza buluşatırarak bizlerin hastalığa yakalanmamıza sebebiyet verir. Keneler için Sağlık bakanlığımızın kene ile mücadele şekillerini yayınlayarak vatandaşlarımızın bu zararlı haşere ile mücadele yöntemlerinden bahsetmiştir.

Kene ısırması olayı gerçekleştiğinde hemen en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir. Eğer köy ortamında şehre gidilmesi saatler alacaksa cımbız veya türevi aletle yavaş yavaş tek parça şeklinde çıkartılmaya çalışılmalıdır.

UYARI

Kene üzerine kesinlikle alkol, kolonya vb malzeme dökülmemelidir.

UYARI 2

Kene ısırması durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınızkene-isirmasi-ilaclama-hizmeti-istanbul

En doğal bir şekilde kene ile mücadele konusunda birinci sırada kene bulunma ihtimali olan yerlerden uzak durulmalı eğer gidilmesi gerekiyor ise en basit şekilde çoraplar pantolon üzerine çekilerek kenenin vucut ile teması kesilmeli.

  • Piknik sonrası üzerinizi çıkartarak temizlenmeli ve hemen yıkanılması gerekmektedir.
  • Kene ilaçlama hizmeti için vatan gurup ile görüşülüp ortamın temizlenmesi sağlanmalıdır.
  • Keneli ortamlar için uzun elbiseler ayakkabılar giyilmelidir.
  • Kene ısırığına kesinlikle el ile müdahele edilmemelidir.
Call Now ButtonBöcek İlaçlama - Hemen Ara.!